Кафедру Кібербезпеки (КБ) Сумського державного університету створено з 01.09.2021 року у складі факультету електроніки та інформаційних технологій та визначено випусковою зі спеціальності 125 “Кібербезпека”.

Кафедра розбудовується шляхом відокремлення від базової кафедри Комп’ютерних наук, яка поділилася аудиторним фондом та обладнанням у центральному корпусі університету. Штатний склад кафедри визначено: сім штатних одиниць професорсько-викладацького складу та чотири одиниці навчально-допоміжного персоналу. Завідувачем кафедри призначено Любчака Володимира Олександровича.

Підготовку студентів зі спеціальності кібербезпека починаючи з 2016 року виконувала кафедра комп’ютерних наук (КН). Очолює кафедру доктор технічних наук, професор Довбиш Анатолій Степанович. У 2021 році кафедра успішно пройшла акредитацію спеціальності “Кібербезпека”:

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти вирішило акредитувати освітню програму «кібербезпека» (рівень вищої освіти – Бакалавр, галузь знань – 12 Інформаційні технології, спеціальність – 125 Кібербезпека, тип – Освітньо-професійна) своїм рішенням на засіданні 22 червня 2021 р.

При підготовці фахівців із кібербезпеки значна увагу приділяється вивченню та практичному застосуванню технологій інформаційної безпеки при розробці систем керування базами даних та знань, мережевих додатків, додатків для мобільних пристроїв та Інтернет-сервісів, протоколів передачі та шифрування даних. Частина дисциплін ознайомлює студентів з методиками сертифікації, експертизи та проведення спеціальних досліджень засобів і систем кібернетичного захисту інформаційних ресурсів.

Окремі курси присвячені методам виявлення, блокування загроз та отримання доказів несанкціонованого доступу до інформації з відповідним ступенем секретності корпоративних, банківських та державних інформаційних ресурсів. При цьому враховуються академічні та професійні вимоги до спеціалістів в галузі програмування, комп’ютерних наук та інформаційно-комунікаційних технологій.

Студенти спеціальності «Кібербезпека» мають можливість відвідувати курси програмістів та тестувальників міжнародної корпорації NetCracker, курси мережевих адміністраторів компаній Cisco та Microsoft, курси навчального центру сумської ІТ-компанії «MindK» у галузі розробки програмного забезпечення, курси ІТ лабораторії VoIP Lab канадської компанії PortaOne з вивчення VoIP-телефонії з отриманням міжнародних сертифікатів та дипломів та подальшим працевлаштуванням кращих випускників у відповідних компаніях.