Студенти СумДУ взяли участь у вебінарі від USAID

У рамках місячника кібербезпеки проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» організовує вебінари та конференції для всіх охочих.

25 жовтня, у середу, пройшов черговий вебінар, організований проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Цього разу учасники обговорювали, як використовувати аналітичні платформи у сфері кібербезпеки, разом зі Спікером – Романом Розумеєм, архітектором рішень інформаційної безпеки із системного інтегратора Alesta LLC.

Роман уже понад 10 років працює у галузі кібербезпеки: аналізує, впроваджує та інтегрує рішення. Уже довгий час він аналізує, наскільки захищені інфраструктури, виявляє ризики та підбирає оптимальні рішення для захисту. На вебінарі Роман розповів, які існують види аналітичних систем і які функції кожна з них має, як працюю збір даних та поділився особливості функціонування деяких з платформ.

«У першу чергу аналітика – це процес. Постійний процес, яким займається фахівець з кібербезпеки. Він дозволяє передбачити загрози та створити план дій для боротьби з ними. Аналітик має постійно оптимізувати свій інструментарій, розширювати кругозір. Щодня виходить нове програмне забезпечення, встановлюються нові сервіси. І зловмисники також оптимізують свій арсенал для атак», – говорить Розумей.

Щоб взяти участь та самостійно поставити питання Спікерові, охочі мали зареєструватися за допомогою спеціальної форми. Ті ж, хто просто хотів послухати кваліфікованого  фахівця, міг доєднатися до прямого ефіру на сторінці проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» на Facebook.

Нагадаємо, в Україні та всьому світі пройшов місяць кібербезпеки, у рамках якого намагаються привернути увагу суспільства до загроз у мережі та провести просвітницьку роботу серед населення, щоб захистити його від кіберзагроз. В Україні він реалізується за підтримки Мінцифри та проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Останній вже провів кілька заходів, в яких також брали участь студенти та викладачі Сумського державного університету. Зокрема, здобувачі освіти вже взяли участь в інших вебінарах: наприклад, на одному з них студенти обговорювали цифрові розслідування.

Викладачі також не залишилися осторонь. Працівники кафедри кібербезпеки СумДУ взяли участь в реалізації проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури в Україні». Він охоплює період з травня 2021 року по вересень 2024 року і має на метів посилити стійкість української критичної інфраструктури до кібератак. Програма вищої освіти проєкту вже розширила потенціал українських ЗВО для надання курсів з кібербезпеки а програм отримання дипломів. Наприклад, студенти мають можливість навчатися за допомогою віртуальних лабораторій з кібербезпеки.

Детальніше про усі починання проєкту USAID можна за посиланням.

Автор: Науменко Анна, студентка ЖТ.м-31