Наукове стажування за програмою Mitacs Globalink Research Internship (2023 р.)

Студенти спеціальності “Кібербезпека” у період з червня по жовтень 2023 року проходили наукове стажування за  програмою Mitacs Globalink Research Internship.

У рамках участі в програмі академічної мобільності студентка  Валерія Мороз особисто відвідала Університет Далхаузі  в м. Галіфакс (Канада). Студент Володимир Волошин долучився до програми академічної мобільності в  Університеті Брандона  (м. Брандон, Канада) в онлайн форматі.

Відгуки здобувачів

Цього літа я брала участь в програмі Mitacs Globalink Research Internship. Завдяки цій програмі академічної мобільності, я мала можливість отримати досвід роботи на реальному проекті в Dalhousie University, Halifax, Canada в Quantitative Science Studies Lab. 

Впродовж 3 місяців я була інтерном на проєкті, що фокусувався на зборі, аналізі даних та створенні інтерактивної системи для легкої обробки даних. Завдяки знанням з кібербезпеки я розширила функціональність продукту, впровадивши систему авторизації з розподілом повноважень та забезпечила захищену передачу даних між базою даних та інтерактивною дашбоард. Так як специфіка проєкту була переважно націлена на розробку бази даних,  інтерактивної дашбоард та створення чартів, в мене був шанс покращити набуті знання та вміння, а також розширити сет навичок, опанувавши ряд технологій, а саме R, RStudio, DBeaver та Shiny App тощо. 

Мої колеги та професор на проєкті були неймовірно дружні та підтримували мене з першого дня на стажуванні. Ми мали спільну подорож та час від часу зустрічалися після роботи. 

Грант, який я отримала від Mitacs GRI, розрахований на покриття всіх витрат, страхування теж забезпечується програмою на період стажування. Перша виплата надається після 2 тижнів з початку стажування. 

На вибір квитків, місця проживання і подібного надається повна свобода. Це одночасно є плюсом і мінусом, адже знайти житло в іншій країні на короткий час, спланувати поїздку — не проста справа, але можна обрати умови, які, власне, вас задовольнять.

Крім колег, я познайомилася з багатьма міжнародними студентами,  жителями міста Галіфакс, та, особливо, з моїми сусідками-українками, які теж цього літа стали інтернами, всі вони зробили цей час незабутнім.

Валерія Мороз

група КБ-01

Я пройшов стажування у канадському університеті за програмою Mitacs. Темою мого стажування була “Протоколи безпеки Інтернету Речей”. Метою цього проекту було вивчення безпеки та конфіденційності в Інтернеті речей. Зосереджуючись на криптографії, цей проект розглянув поточні системи Інтернету речей і використовувані криптографічні методи, а також те, як їх потенційно можна вдосконалити.

Перш за все, необхідно було розглянути проотколи, які використовуються для комунукації пристроїв у мережі IoT. Дослідивши попередні роботи, був зроблений висновок, що найкращим протоколом є MQTT. Після цього були розглянуті способи імплементування цього протоколу до системи.

Другою за важливістю проблемою було вирішити, які методи шифрування мають бути використані для мережі. Забезпечення конфіденційності - дуже серйозна тема, тому ми звернулись до Національного інституту стандартів і технологій (NIST). Були розглянуті фіналісти відбору найкращого легкого криптографічного методу шифрування. Для нашого проєкту були обрані ASCON та Grain-128AEAD.

Для симуляції мережі IoT був використаний Cisco Packet Tracer, що надає дуже гарні можливості для перевірки роботи протоколів та методів шифрування.

У результаті виконаної роботи, ми проаналізували протокол та його поєднання з цими методами шифрування. Були зроблені таблиці з порівнянням часу, використаного для шифрування, відправки та  розшифрування інформації. Була написана стаття, що описує всю зроблену роботу, можливі вдосконалення та напрацювання в майбутньому.

На жаль, через війну в країні не було можливості пройти стажування в університеті Брендону, але я вдячний за можливість попрацювати онлайн, здобути дуже важливі знання та отримати дуже гарний досвід у цій сфері.

Володимир Волошин

група КБ-01