Кафедра кібербезпеки отримала допомогу від Агентства США з міжнародного розвитку

На початку 2024 року, Сумський державний університет отримав обладнання та програмне забезпечення від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Технічна допомога включає 10 персональних комп’ютерів, 3 ноутбуки, 2 потужних сервери, мережеве, телекомунікаційне обладнання і периферійне устаткування. Отримане обладнання дає змогу відбудувати та модернізувати освітню ІТ-інфраструктуру закладу вищої освіти.

«Дуже вдячні Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» за суттєву матеріальну підтримку, що дозволить ефективно продовжувати освітній процес та готувати кваліфікованих спеціалістів із кібербезпеки. Це значна інвестиція для підсилення галузі кібербезпеки на регіональному рівні» – зазначив завідувач кафедри кібербезпеки Володимир Любчак.

В Сумському держуніверситеті наразі навчається 90 майбутніх спеціалістів з кібербезпеки і завдяки підтримці від USAID вони отримали можливість вивчати та використовувати сучасні технології кіберзахисту, проводити наукові дослідження, готуватися до участі у студентських кіберзмаганнях. Це обладнання є базою для розбудови навчально-наукового кіберполігону

Загалом, Проєкт USAID Кібербезпека передав 5 тисяч одиниць техніки та 4 тисячі ліцензій для 25 університетів. Це понад 50% усіх ЗВО України, де проводиться навчання за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації». Більшість закладів, які отримали техніку, постраждали від обстрілів та бомбардувань росії або втратили приміщення для навчання, тож нове комп’ютерне обладнання допоможе їм відновити освітній процес.

Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» працює над зменшенням та потенційним усуненням вразливостей кібербезпеки в секторах критичної інфраструктури України, а також над розвитком нових кадрів у кібербезпеці, розбудовою потенціалу талантів, та над посиленням спроможності України у підготовці до кібератак.