У СумДУ відбулась зимова школа з кібербезпеки

У Сумському державному університеті завершила роботу зимова онлайн-школа для учнів загальної та професійної освіти, яку організувала і провела з 5  по 20 січня кафедра кібербезпеки.

Це вже третій потужний профорієнтаційний захід у формі онлайн-спілкування та навчання учнів, організований для них кафедрою під час канікул. Цього разу до участі зареєструвалось 22 майбутніх абітурієнтів.

Заняття були присвячені цікавим та корисним темам з інформаційної безпеки. З учнями працювали і спілкувались викладачі та студенти  кафедри, а також запрошені стейкхолдери.

Для майбутніх абітурієнтів заняття з  актуальних питань кібербезпеки та  захисту інформації в цифровому  світі провели викладачі кафедри кібербезпеки Володимир ЛЮБЧАК, Тетяна ЛАВРИК, Віктор ОБОДЯК. Допомагали їм студенти спеціальності кібербезпека Анна ОШКОДЕР та Руслан ТРОЦЕНКО.

Старший викладач кафедри кібербезпеки Віталій КОВАЛЬ 20 січня провів очну екскурсію лабораторіями кафедри та ознайомив учасників школи з комп’ютерним та технічним забезпеченням.

Велику зацікавленість школярів викликала презентація фахівця з Німеччини Сергія ШАВАНОВА ( IT-Koordinator  Eisenbahn-Bundesamt,  Bonn,  Deutschland) з тематики необхідності дотримання вимог кібербезпеки: від щоденного користування гаджетами – до роботи компаній з тисячами співробітників.

Випускниці спеціальності кібербезпека Юлія КОЗАЧОК та Анна ЯЩЕНКО розповіли про свій досвід роботи в якості фахівців та відповіли на чисельні запитання школярів щодо свого навчання в університеті. Учасники школи із зацікавленістю прослухали презентації наших випускниць. Юлія Козачок (SOC-аналітик L1, компанія «Октава Дефенс»)  розповіла про роботу Центру моніторингу інформаційної безпеки.

Випускниця 2022 року Анна Ященко працює інспектором  відділу протидії кіберзлочинам  департаменту кіберполіції і її розповідь була присвячена діяльність кіберполіції.

Для супроводження школи і спілкування учасників створено тематичний Телеграм-канал https://t.me/cs_onlineschool

Слухачі школи отримали імені сертифікати за успішне виконання програми школи.